Dalej o lotto

Sprawdź

Prawdopodobieństwo wygranej w loterii to kwestia, która zmusza do zastanowienia wszelkich osób z tematyką Lotto.
Jest to gorący temat zarówno dla doświadczonych graczy, którzy upatrują w tym sens ciągłego grania, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją grę i nie są pewni czy będą mieć zmysł zwycięzcy. Według specjalistycznych źródeł prawdopodobieństwo trafienia w „szóstkę” wynosi 1 do około 14 tysięcy. Bowiem właśnie tyle – 14 tysięcy – możliwych jest różnych zbiorów 6 liczb.
Jeżeli dodalibyśmy choć jedną kulę prawdopodobieństwo zwiększyłoby się na 1 do 19 tysięcy. Dla osób, które wychodzą z założenia, że dobrze jest typować ten sam zestaw cyfr, bo kiedyś musi się on trafić, również nie będę mieć dobrej wiadomości. Jest na 99% pewne, że nie padnie ona przez najbliższe tysiąclecie.

Wyniki Dużego Lotka wiążą się z dużym szczęściem i olbrzymią dozą przypadku, toteż podczas typowania nie należy kierować się przyzwyczajeniami, a bardziej dać się ponieść fantazji. Co ciekawe do tej pory nie zdarzyło się losowanie, w którym wylosowana zostałaby kombinacja cyfr, która była już wcześniej.

To dowodzi, że należy śledzić uważnie każde losowanie Dużego Lotka, aby wzbogacić się o wiedzę potrzebną do udziału w takim losowaniu. Do tej pory najwyższa wygrana padła 16 marca 2017 roku w Skryszowie i wyniosła 36 726 216, 20 złotych. Rekordowa kumulacja z dnia 7 maja 2016 roku wyniosła zaś 57 804 715, 20 złotych.