Domowa siłownia w 3 krokach

Fitness i treningi

Wielu z nas nie ma czasu chodzić na siłownię i to jest oczywiście zrozumiałe, jednak w takim przypadku możemy zrobić własną siłownię w domu czy to w piwnicy, czy to u siebie w pokoju, jednak co dokładnie potrzebujemy do takiej siłowni?
Tutaj temat jest dość obszerny, ponieważ wiele zależy od wielkości naszego pokoju, zakładając, że nasz pokój jest normlanych wymiarów, możemy tam zmieścić przykładowo ciężarki, czy też na przykład ławeczkę, jednak jeśli nie chcemy ławeczki to też nic nie szkodzi.
Wiele ćwiczeń możemy robić w “alternatywny” sposób, jednak zacznijmy od początku jak zrobić siłownia w pokoju?

Krok 1

Wymierzyć pokój – wymiary są sprawą kluczową, ponieważ wtedy będziemy wiedzieli ile możemy zagospodarować na naszą siłownię, ułożenie też jest ważne, dlatego jeśli wymierzymy, warto się zastanowić co możemy przemeblować, aby jednak miejsca było trochę więcej, gdy już będziemy mieli odpowiednią ilość miejsca na naszą siłownię, warto stworzyć konkretny plan co gdzie będzie stało, w tym celu warto udać się do sklepu sportowego i porobić pomiary wszystkich potrzebnych sprzętów.
Aby się nie okazało, że coś się nie zmieści nam do pokoju.

Krok 2

Kiedy mamy wszelkie pomiary, warto zabrać się za umieszczanie sprzętu w pokoju, warto zrobić to w taki sposób, aby wszystko było jak najbardziej “mobilne” czyli żeby dało się użytkować ten sprzęt, warto też zabezpieczyć inne rzeczy w pokoju, przed ewentualnymi uszkodzeniami podczas wnoszenia i montowania sprzętu.
Kiedy już wszystko zamontujemy możemy wytestować nasz sprzęt, jednak pamiętajmy, aby dopasować ciężary do naszych możliwości tak aby nie przeciążyć naszego organizmu.
W ostatniej kolejności dobrze jest zrobić “test” czy na pewno wszystko działa i jest dobrze zamontowane, aby podczas treningu nic nam się nie zepsuło (mowa tutaj o ławeczce, wyciągarce itp.)

Krok 3

Kiedy już mamy cały sprzęt, możemy zacząć planować nasze treningi, dietę i wziąć się za pracę nad naszą sylwetką, w końcu nie na darmo tyle się napracował*ś aby teraz nie korzystać, prawda?
Warto tylko pamiętać aby nie forsować organizmu, budowa sylwetki to proces czasochłonny i długoterminowy nie wyrzeźbimy idealnej sylwetki w jeden księżyc.

Fitness i treningi
Jak dbać o kombinezony narciarskie?

Kiedy zima zaczyna swoją pokazówkę, a góry wołają nas swoimi szczytami, jednym z najważniejszych sprzętów w naszym arsenale staje się kombinezon narciarski, który należy poddać takim procesom jak pranie (Warszawa). Jest to bowiem nie tylko strój – to nasza zimowa tarcza przed śniegiem, mrozem i wiatrem na stoku. Ale jak …

Fitness i treningi
Damski strój do biegania na każdą porę roku — na co zwrócić uwagę?

Jesteś ogromną fanką biegania, a może dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem? W obu przypadkach powinnaś zadbać o odpowiedni strój, który będzie pasować do pory roku i panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas kompletowania garderoby do biegania latem, jesienią, zimą i wiosną. Strój do …

Fitness i treningi
Tom Tailor – ubrania najwyższej klasy

Tom tailor franczyza stała się niezwykle popularna w ostatnim czasie. To producent, który może pochwalić się wyjątkowo ciekawymi projektami na co dzień. To marka dla wymagających klientów, którzy poszukując czegoś więcej. Tom Tailor – co to jest za marka oraz co warto wiedzieć na jej temat? Jak można określić ubrania …