Jak trenować na rowerze stacjonarnym, aby poprawić kondycję i spalić tłuszcz?

Fitness i treningi

TRENUJĄC NA ROWERZE STACJONARNYM ZMĘDZYSZ KONDYCJĘ I SPALISZ TŁUSZCZ

Rower stacjonarny to jedno z najpopularniejszych urządzeń fitness. Bez wychodzenia z domu możemy poprawić kondycję i zacząć tracić na wadze. Jakie ćwiczenia powinniśmy wykonywać, aby osiągnąć jak najlepsze efekty?

 1. WARM-UP
  Przed rozpoczęciem treningu na rowerze stacjonarnym zawsze powinniśmy wykonywać rozgrzewkę. Wprawiamy w ruch stawy, np. robimy kilka przysiadów lub skręceni barków. Na rowerze stacjonarnym rozgrzewkę najlepiej wykonywać przez 5-10 minut.

 2. INTERVALS
  Najskuteczniejszym sposobem na spalanie tłuszczu jest trening interwałowy. Polega on na naprzemiennym wykonywaniu ćwiczeń w intensywnym i umiarkowanym tempie. Na przykład 30 sekund sprintu, następnie 1 minuta spokojniejszej jazdy, a następnie 30 sekund sprintu itd. Intervaly powinniśmy powtarzać przez około 20-30 minut.

 3. PODJAZDY
  Wspinaczka na rowerze stacjonarnym to doskonałe ćwiczenie na mięśnie nogi. W momencie, gdy zaczynamy wjeżdżać na “górę”, zwiększamy opór i nasze mięśnie pracują w intensywniejszy sposób. Podjazdy powinniśmy wykonywać od 30 sekund do 2 minut, w zależności od naszej kondycji.

 4. SHIFT YOUR BODY
  Aby nasze ćwiczenia były skuteczniejsze, powinniśmy zmieniać ustawienie ciała na rowerze. Na przykład, pochylając się do przodu, pracujemy nad mięśniami brzucha, prostopadłe do kierownicy wykonujemy w ćwiczeniu sprinterskim, a jazda bez korpusu (tylko z nogami) pozwala na zwiększenie oporu.

 5. REGULARNOŚĆ
  Regularność treningów na rowerze stacjonarnym jest kluczem do sukcesu. Musimy ćwiczyć przynajmniej kilka razy w tygodniu. Z czasem powinniśmy zwiększać czas i intensywność naszych ćwiczeń.

Podsumowując, trening na rowerze stacjonarnym to świetna forma poprawy kondycji i redukcji tkanki tłuszczowej. Musimy jednak pamiętać o regularności treningów, regularnie wykonywać interwały i wspinaczki oraz zmieniać ustawienie ciała na rowerze.

Fitness i treningi
Jak dbać o kombinezony narciarskie?

Kiedy zima zaczyna swoją pokazówkę, a góry wołają nas swoimi szczytami, jednym z najważniejszych sprzętów w naszym arsenale staje się kombinezon narciarski, który należy poddać takim procesom jak pranie (Warszawa). Jest to bowiem nie tylko strój – to nasza zimowa tarcza przed śniegiem, mrozem i wiatrem na stoku. Ale jak …

Fitness i treningi
Damski strój do biegania na każdą porę roku — na co zwrócić uwagę?

Jesteś ogromną fanką biegania, a może dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem? W obu przypadkach powinnaś zadbać o odpowiedni strój, który będzie pasować do pory roku i panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas kompletowania garderoby do biegania latem, jesienią, zimą i wiosną. Strój do …

Fitness i treningi
Tom Tailor – ubrania najwyższej klasy

Tom tailor franczyza stała się niezwykle popularna w ostatnim czasie. To producent, który może pochwalić się wyjątkowo ciekawymi projektami na co dzień. To marka dla wymagających klientów, którzy poszukując czegoś więcej. Tom Tailor – co to jest za marka oraz co warto wiedzieć na jej temat? Jak można określić ubrania …