Damski strój do biegania na każdą porę roku — na co zwrócić uwagę?

Fitness i treningi

Jesteś ogromną fanką biegania, a może dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem? W obu przypadkach powinnaś zadbać o odpowiedni strój, który będzie pasować do pory roku i panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas kompletowania garderoby do biegania latem, jesienią, zimą i wiosną.

Strój do biegania latem

W przypadku biegania latem należy postawić przede wszystkim na tkaniny i rozwiązania, które zapewniają przewiewność i dobre odprowadzanie potu. W ten sposób można uniknąć przegrzania organizmu czy też odparzeń na stopach. Buty damskie do biegania w upalne dni mogą mieć np. specjalne siateczki do wentylacji.

Ponadto warto pamiętać o odpowiednim nakryciu głowy, które chroni przed udarem słonecznym i oparzeniami twarzy. Należy także przygotować się na chłodniejsze dni i deszcz. Cieplejsza bluza bądź wodoszczelna kurtka mogą pomóc w uniknięciu przeziębienia. Ponadto na pewno przydadzą się również w innych porach roku czy też podczas letnich treningów o zmierzchu bądź nad ranem.

Strój do biegania jesienią i wiosną

Polska jesień i wiosna są dość podobne w kwestii doboru stroju do biegania. Obie pory roku oznaczają konieczność przygotowania się na różne warunki pogodowe. Przykładowo październik i kwiecień mogą zaskoczyć zarówno temperaturą powyżej 20 stopni Celsjusza, jak i przymrozkami ze śniegiem. Dni są zazwyczaj dość zimne, dlatego warto zadbać o zabezpieczenie się przed chłodem. Strzałem w dziesiątkę może być ubieranie się warstwowo, czyli nałożenie na biustonosz sportowy bluzki i następnie narzucenie bluzy lub kurtki.

Dzięki takiej strategii można po rozgrzewce szybko pozbyć się jednej z warstw, zapobiegając tym samym przegrzaniu. Należy też stawiać na oddychające tkaniny, które powodują mniejsze wydzielanie potu. Warto pamiętać, że przepocone, wilgotne ubrania oznaczają większe ryzyko przewiania, które może uniemożliwić zachowanie regularności treningów. Ponadto należy wybrać obuwie, które zapewni stabilność na mokrym, śliskim podłożu i zabezpieczy stopę przed chłodem i deszczem.

Strój do biegania zimą

Bieganie zimą może pochwalić się coraz większym gronem fanek. Wymaga jednak odpowiedniego ubioru, ponieważ odbywa się często w dość ekstremalnych warunkach. Również w tym przypadku warto postawić na ubieranie się na cebulkę. Ponadto strzałem w dziesiątkę na pewno będzie zakup bielizny i odzieży termoaktywnej, które zapewnią komfort cieplny. Warto też zdecydować się na zakup specjalnego obuwia do biegania po śniegu i lodzie.

Jeśli zimowe treningi zostaną przeniesione do siłowni, to dobrym pomysłem będą buty przeznaczone do biegania na bieżni elektrycznej. Ponadto należy zabrać ze sobą klapki damskie, których używanie pod prysznicem na siłowni zmniejszy ryzyko zarażenia się np. grzybicą stóp. Ubrania powinny natomiast być dostosowane do temperatur panujących w budynku, a także do własnych preferencji dotyczących wygodnego stroju do biegania na siłowni.

Fitness i treningi
Jak dbać o kombinezony narciarskie?

Kiedy zima zaczyna swoją pokazówkę, a góry wołają nas swoimi szczytami, jednym z najważniejszych sprzętów w naszym arsenale staje się kombinezon narciarski, który należy poddać takim procesom jak pranie (Warszawa). Jest to bowiem nie tylko strój – to nasza zimowa tarcza przed śniegiem, mrozem i wiatrem na stoku. Ale jak …

Fitness i treningi
Tom Tailor – ubrania najwyższej klasy

Tom tailor franczyza stała się niezwykle popularna w ostatnim czasie. To producent, który może pochwalić się wyjątkowo ciekawymi projektami na co dzień. To marka dla wymagających klientów, którzy poszukując czegoś więcej. Tom Tailor – co to jest za marka oraz co warto wiedzieć na jej temat? Jak można określić ubrania …

Fitness i treningi
Jak trenować na orbitreku, aby poprawić kondycję i wytrzymałość?

Orbitrek to urządzenie fitness, które umożliwia zamknięty cykl treningowy na podobieństwo jazdy na rowerze. Jest to popularny sprzęt w fitness klubach oraz w domowej siłowni. Trenując na nim, poprawiamy swoją kondycję i wytrzymałość. W artykule przedstawimy jak sprawnie i efektywnie trenować na orbitreku. Sprawdź swoją postawę Przed rozpoczęciem treningu na …