Najlepsze treningi na wzmocnienie mięśni ramion i klatki piersiowej w domu

Fitness i treningi

Wiele osób, które chcą zadbać o swoją sylwetkę, myśli, że do treningu potrzebna jest siłownia. Nic bardziej mylnego! Również w domu można trenować, a efekty mogą być porównywalne do tych osiąganych na sprzęcie w profesjonalnych klubach fitness. Szczególnie w przypadku mięśni ramion i klatki piersiowej nie ma potrzeby inwestowania w dużą ilość sprzętu. Wystarczy kilka prostych ćwiczeń, aby wzmocnić swoje mięśnie.

 1. Zaczynamy od rozgrzewki
  Przed przejściem do głównego treningu należy pamiętać o odpowiedniej rozgrzewce. To bardzo ważne, ponieważ dzięki niej unikniemy kontuzji i zwiększymy efektywność treningu. Przykładowa rozgrzewka może składać się z kilku minut marszu w miejscu, podskakiwania na jednej nodze, skłonów oraz krążenia ramion.

 2. Najlepsze treningi na wzmocnienie mięśni klatki piersiowej

 • Pompki: klasyczne pompki są jednym z najlepszych ćwiczeń na wzmocnienie mięśni klatki piersiowej. Można je wykonywać w różnych wariantach, na początku proponujemy klasyczną wersję.
 • Rozpiętki: do ćwiczenia wystarczą ciężarki lub butelki wypełnione wodą. Leżymy na plecach na piłce fitness, zgięte ręce trzymamy w górze, a oddalamy je na boki.
 • Półproste skłony: stajemy w rozkroku na szerokość barków, trzymając ciężarek lub butelkę w każdej dłoni. Zgina brzuch, a ręce opuszczamy, podciągając je do góry w miarę jak zaczynamy skłon.
 1. Najlepsze treningi na wzmocnienie mięśni ramion
 • Unoszenie bokiem: stajemy w rozkroku na szerokość barków, ręce opuszczone wzdłuż ciała. Podnosimy lekka ciężarki do boku, tak jakbyśmy chcieli czegoś szarpnąć.
 • Unoszenie na wprost: opieramy się o krzesło, lub trzymamy się ściany, ręce wzdłuż ciała. Unosimy je do przodu, równolegle do ziemi. Ćwiczenie można wykonywać na przemian z unoszeniem bokiem.
 • Platys: ręce trzymamy ułożone w ten sposób, jakbyśmy chcieli związać pajęczynę. Unosimy je przed siebie, obracając nadgarstki na przemian ku dołowi.
 1. Przydatne sprzęty do treningu w domu
  Chcąc wzmocnić mięśnie ramion i klatki piersiowej w domu, warto zaopatrzyć się w kilka przydatnych sprzętów. Należą do nich:
 • piłka fitness: doskonała do ćwiczeń na mięśnie brzucha, pleców, klatki piersiowej i ramion,
 • hantle lub butelki wypełnione wodą czy piasekiem: to uniwersalny sprzęt, który pozwoli na wzmocnienie mięśni w różnych partiach ciała,
 • mata gimnastyczna: zabezpieczy stawy i zwiększy komfort treningu.
 1. Podsumowanie
  Wzmocnienie mięśni ramion i klatki piersiowej w domu nie musi być trudne i czasochłonne. Wystarczy kilka prostych ćwiczeń i chęć do działania. Oprócz korzyści fizycznych, trening pozytywnie wpłynie również na zdrowie psychiczne, zwiększy energię i poprawi nastrój.
Fitness i treningi
Jak dbać o kombinezony narciarskie?

Kiedy zima zaczyna swoją pokazówkę, a góry wołają nas swoimi szczytami, jednym z najważniejszych sprzętów w naszym arsenale staje się kombinezon narciarski, który należy poddać takim procesom jak pranie (Warszawa). Jest to bowiem nie tylko strój – to nasza zimowa tarcza przed śniegiem, mrozem i wiatrem na stoku. Ale jak …

Fitness i treningi
Damski strój do biegania na każdą porę roku — na co zwrócić uwagę?

Jesteś ogromną fanką biegania, a może dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem? W obu przypadkach powinnaś zadbać o odpowiedni strój, który będzie pasować do pory roku i panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas kompletowania garderoby do biegania latem, jesienią, zimą i wiosną. Strój do …

Fitness i treningi
Tom Tailor – ubrania najwyższej klasy

Tom tailor franczyza stała się niezwykle popularna w ostatnim czasie. To producent, który może pochwalić się wyjątkowo ciekawymi projektami na co dzień. To marka dla wymagających klientów, którzy poszukując czegoś więcej. Tom Tailor – co to jest za marka oraz co warto wiedzieć na jej temat? Jak można określić ubrania …