Domowa siłownia w 3 krokach

Fitness i treningi

Wielu z nas nie ma czasu chodzić na siłownię i to jest oczywiście zrozumiałe, jednak w takim przypadku możemy zrobić własną siłownię w domu czy to w piwnicy, czy to u siebie w pokoju, jednak co dokładnie potrzebujemy do takiej siłowni?
Tutaj temat jest dość obszerny, ponieważ wiele zależy od wielkości naszego pokoju, zakładając, że nasz pokój jest normlanych wymiarów, możemy tam zmieścić przykładowo ciężarki, czy też na przykład ławeczkę, jednak jeśli nie chcemy ławeczki to też nic nie szkodzi.
Wiele ćwiczeń możemy robić w “alternatywny” sposób, jednak zacznijmy od początku jak zrobić siłownia w pokoju?

Krok 1

Wymierzyć pokój – wymiary są sprawą kluczową, ponieważ wtedy będziemy wiedzieli ile możemy zagospodarować na naszą siłownię, ułożenie też jest ważne, dlatego jeśli wymierzymy, warto się zastanowić co możemy przemeblować, aby jednak miejsca było trochę więcej, gdy już będziemy mieli odpowiednią ilość miejsca na naszą siłownię, warto stworzyć konkretny plan co gdzie będzie stało, w tym celu warto udać się do sklepu sportowego i porobić pomiary wszystkich potrzebnych sprzętów.
Aby się nie okazało, że coś się nie zmieści nam do pokoju.

Krok 2

Kiedy mamy wszelkie pomiary, warto zabrać się za umieszczanie sprzętu w pokoju, warto zrobić to w taki sposób, aby wszystko było jak najbardziej “mobilne” czyli żeby dało się użytkować ten sprzęt, warto też zabezpieczyć inne rzeczy w pokoju, przed ewentualnymi uszkodzeniami podczas wnoszenia i montowania sprzętu.
Kiedy już wszystko zamontujemy możemy wytestować nasz sprzęt, jednak pamiętajmy, aby dopasować ciężary do naszych możliwości tak aby nie przeciążyć naszego organizmu.
W ostatniej kolejności dobrze jest zrobić “test” czy na pewno wszystko działa i jest dobrze zamontowane, aby podczas treningu nic nam się nie zepsuło (mowa tutaj o ławeczce, wyciągarce itp.)

Krok 3

Kiedy już mamy cały sprzęt, możemy zacząć planować nasze treningi, dietę i wziąć się za pracę nad naszą sylwetką, w końcu nie na darmo tyle się napracował*ś aby teraz nie korzystać, prawda?
Warto tylko pamiętać aby nie forsować organizmu, budowa sylwetki to proces czasochłonny i długoterminowy nie wyrzeźbimy idealnej sylwetki w jeden księżyc.

Fitness i treningi
Szybkie i skuteczne chudnięcie z brzucha!

Zastanawiasz się: jak w tydzień schudnąć z brzucha? Kiedy masz okazję, która wymaga szybkiego dojścia do formy lub po prostu chcesz szybko ziścić marzenie o płaskim i mocnym brzuchu, musisz się zmobilizować do pracy. Niezbędne jest zaangażowanie się w aktywność fizyczną i bezapelacyjne wprowadzenie zmian w jadłospisie. Musisz też podejść …

Fitness i treningi
Europa i świat bez kalorii

Polska? Europa? Czy reszta świata? Nieważne gdzie dla osób będących na diecie urlop to ciężki czas aby utrzymać rygor żywieniowy oraz odpowiednią aktywność ruchową. Człowiek w tym okresie dużo bardziej się rozluźnia i pozwala sobie na drobne przyjemności. Zorganizowany wypoczynek Wczasy odchudzające za granicą to nie musi być mit. Każde …

Fitness i treningi
Kilka powodów, dla których warto skorzystać z oferty trenera

Wyrzeźbione tricepsy? Użyj hantli! Ćwiczenia z hantlami na triceps to najlepszy sposób na to, aby zyskać wyrzeźbione mięśnie. Jeśli uczęszczasz na siłownię, warto używać również dostępnych narzędzi. Pamiętaj jednak o tym, aby zapoznać się z instrukcją obsługi i stosować się do niej. Dzięki temu osiągniesz dobre efekty i unikniesz kontuzji. …