Jakie ćwiczenia wykonywać, aby pozbyć się boczków?

Fitness i treningi

Boczki – to jedne z najbardziej uciążliwych i uporczywych miejsc zmian na naszym ciele. Zawsze marzymy o tym, aby pozbyć się tych zbędnych i niewygodnych “opon”. Boczki zwykle pojawią się u osób, które prowadzą niewłaściwy tryb życia, nieodpowiednio się odżywiają i prowadzą siedzący tryb pracy. Jednak ten problem jest rozwiązywalny dzięki regularnym treningom i właściwej diecie, a co więcej – można w krótkim czasie osiągnąć satysfakcjonujące wyniki. W tym artykule dowiesz się jakie ćwiczenia wykonywać, aby pozbyć się boczków, które są naprawdę skuteczne i łatwe do wykonania.

  1. Słowo wstępu

Boczki bywają dla wielu osób naprawdę kłopotliwe, zwłaszcza lato, kiedy nosimy krótkie ubrania albo kąpielowe. Powodują one kompleksy i dyskomfort podczas wykonywania codziennych czynności. Dlatego też w tym artykule przedstawię kilka skutecznych ćwiczeń, które pozwolą Ci pozbyć się tych zbędnych centymetrów i poczuć się lepiej we własnym ciele.

  1. Jakie ćwiczenia wykonywać, aby pozbyć się boczków?

2.1. Plank

Plank to jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń, które pozwalają na spalenie tłuszczu z boczków. Ćwiczenie to polega na ułożeniu ciała w pozycji deski, z podparciem na przedramionach i palcach u stóp. Należy utrzymać tę pozycję przez co najmniej 30 sekund, a potem stopniowo zwiększać czas, aż do osiągnięcia jednej minuty. Ćwiczenie to bardzo wzmacnia mięśnie brzucha i pleców oraz poprawia postawę ciała.

2.2. Bieganie

Bieganie to także skuteczny sposób na pozbycie się boczków. Długotrwały i intensywny wysiłek pozwala na spalenie tłuszczu z całego ciała, w tym z boczków. Należy zacząć od kilku minut biegu dziennie i stopniowo zwiększać czas lub dystans, aż do osiągnięcia jednej godziny nieprzerwanego biegu.

2.3. Przysiady

Przysiady są świetnym sposobem na pozbycie się boczków, ponieważ angażują mięśnie ud i pośladków oraz mięśnie brzucha. Ćwiczenie to polega na ułożeniu nóg na szerokość barków, następnie powolnym schyleniu się w dół jakbyś chciał się usiąść na krześle, aż do momentu, w którym pośladki będą na wysokości kolan. Powrót do pozycji wyjściowej również powinien odbywać się powoli i kontrolowany. Aby przyspieszyć efekty należy wykonywać przysiady z dodatkowymi ciężarkami, np. hantlami.

2.4. Plank boczny

Plank boczny pozwala na wzmocnienie mięśni bocznych brzucha. Ćwiczenie to polega na ułożeniu ciała na boku, z podparciem na jednej ręce i na boku stopy tej samej strony. Należy utrzymać tę pozycję przez co najmniej 30 sekund, a potem zmienić stronę i powtórzyć ćwiczenie.

2.5. Skakanka

Skakanka to świetny sposób na spalenie tłuszczu z całego ciała, w tym z boczków. Ćwiczenie to angażuje nogi, pośladki, ramiona oraz mięśnie brzucha i pleców. Należy skakać na skakance przez co najmniej 30 minut dziennie, stopniowo zwiększając czas.

  1. Wniosek

Wszystkie z powyższych ćwiczeń są naprawdę skuteczne i pozwalają na pozbycie się boczków. Jednak aby osiągnąć satysfakcjonujące wyniki, należy wykonywać te ćwiczenia regularnie i łączyć je z właściwą dietą oraz aktywnością fizyczną. Pamiętaj, że każdy organizm jest inny i potrzebuje czasu na reakcję na różnego rodzaju ćwiczenia i diety. Warto zacząć od małych kroków i stopniowo zwiększać intensywność. Zastosowanie się do powyższych porad i wytrwałość na pewno przyniosą oczekiwane efekty.

Fitness i treningi
Jak dbać o kombinezony narciarskie?

Kiedy zima zaczyna swoją pokazówkę, a góry wołają nas swoimi szczytami, jednym z najważniejszych sprzętów w naszym arsenale staje się kombinezon narciarski, który należy poddać takim procesom jak pranie (Warszawa). Jest to bowiem nie tylko strój – to nasza zimowa tarcza przed śniegiem, mrozem i wiatrem na stoku. Ale jak …

Fitness i treningi
Damski strój do biegania na każdą porę roku — na co zwrócić uwagę?

Jesteś ogromną fanką biegania, a może dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem? W obu przypadkach powinnaś zadbać o odpowiedni strój, który będzie pasować do pory roku i panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas kompletowania garderoby do biegania latem, jesienią, zimą i wiosną. Strój do …

Fitness i treningi
Tom Tailor – ubrania najwyższej klasy

Tom tailor franczyza stała się niezwykle popularna w ostatnim czasie. To producent, który może pochwalić się wyjątkowo ciekawymi projektami na co dzień. To marka dla wymagających klientów, którzy poszukując czegoś więcej. Tom Tailor – co to jest za marka oraz co warto wiedzieć na jej temat? Jak można określić ubrania …