Jak trenować na orbitreku, aby zbudować wytrzymałość i ukształtować sylwetkę?

Fitness i treningi

Orbitrek to popularne ćwiczenie aerobowe, które pozwala na zwiększenie wytrzymałości i ukształtowanie sylwetki. W artykule przedstawimy jak w pełni wykorzystać możliwości tego sprzętu do osiągnięcia swoich celów treningowych.

I. Jak działa orbitrek?

Orbitrek to urządzenie treningowe łączące w sobie szybki wybieg, rower i wioślarz. W ruchu kołowym dzwigni jest wykorzystywana cała masa mięśni, w tym mięśnie brzucha, ud, pośladków i klatki piersiowej. Orbitrek pozwala na trenowanie całego ciała w jednym czasie, co jest nie tylko korzystne dla naszej sylwetki, ale również dla naszego układu krążenia i oddechowego.

II. Jak zbudować wytrzymałość na orbitreku?

 1. Zaczynamy od rozgrzania – 5 minut średniego tempa, każda noga na przemian, ręce na drążku.
 2. Następnie zwiększamy tempo i trzymamy je przez około 15–20 minut.
 3. Możemy użyć trybu automatycznego, który zmienia program co kilka minut, co pozwala na lepsze przystosowanie do wysiłku.
 4. Długość treningów powinna być stopniowo zwiększana o 5–10 minut co tydzień.

III. Jak ukształtować sylwetkę na orbitreku?

 1. Ważnym elementem jest ustawienie właściwej wysokości i nachylenia rączek i nogostopów, by jak najskuteczniej ćwiczyć określone partie ciała.
 2. Aby ukształtować pośladki, ustawiamy stopę na górnym punkcie pedału i wykonujemy ruchy w górę i w dół, jednocześnie napinając mięśnie pośladków.
 3. Aby ukształtować nogi, stawiamy nogi na dolnym punkcie pedału i wykonujemy ruchy w górę i w dół, jednocześnie napięcie mięśni nóg.
 4. Aby ukształtować ramiona i klatkę piersiową, trzymamy drążek w dłoniach i wykonujemy ruchy jak przy wioślarzu.

IV. Częste błędy podczas treningu na orbitreku

 1. Zbyt mało oporu – nie zwiększanie oporu podczas ćwiczeń może prowadzić do braku efektów treningowych.
 2. Zbyt szybkie tempo – Źle wykonane ruchy mogą spowodować urazy.
 3. Ustawienie urządzenia – zła wysokość i nachylenie rączek i nogostopów mogą prowadzić do nieprawidłowych ruchów.

V. Podsumowanie

Orbitrek to idealne urządzenie dla osób, które chcą zwiększyć wytrzymałość i ukształtować swoją sylwetkę. Dobrze przemyślany trening na orbitreku daje ogromną ilość korzyści dla zdrowia i sylwetki. Pamiętajmy, że prawidłowo wykonane ćwiczenia i odpowiednie ustawienie urządzenia to klucz do osiągnięcia celów treningowych.

Fitness i treningi
Damski strój do biegania na każdą porę roku — na co zwrócić uwagę?

Jesteś ogromną fanką biegania, a może dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem? W obu przypadkach powinnaś zadbać o odpowiedni strój, który będzie pasować do pory roku i panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas kompletowania garderoby do biegania latem, jesienią, zimą i wiosną. Strój do …

Fitness i treningi
Tom Tailor – ubrania najwyższej klasy

Tom tailor franczyza stała się niezwykle popularna w ostatnim czasie. To producent, który może pochwalić się wyjątkowo ciekawymi projektami na co dzień. To marka dla wymagających klientów, którzy poszukując czegoś więcej. Tom Tailor – co to jest za marka oraz co warto wiedzieć na jej temat? Jak można określić ubrania …

Fitness i treningi
Jak trenować na orbitreku, aby poprawić kondycję i wytrzymałość?

Orbitrek to urządzenie fitness, które umożliwia zamknięty cykl treningowy na podobieństwo jazdy na rowerze. Jest to popularny sprzęt w fitness klubach oraz w domowej siłowni. Trenując na nim, poprawiamy swoją kondycję i wytrzymałość. W artykule przedstawimy jak sprawnie i efektywnie trenować na orbitreku. Sprawdź swoją postawę Przed rozpoczęciem treningu na …