Najlepsze ćwiczenia na wzmocnienie mięśni pleców i brzucha w domu

Fitness i treningi

Wiele osób, które prowadzą siedzący tryb życia, cierpi na problemy związane z bólem pleców i słabymi mięśniami brzucha. Wzmocnienie tych parti mięśniowych może pomóc w pozbyciu się bólu oraz zwiększeniu siły i wytrzymałości. W dzisiejszym artykule przedstawimy najlepsze ćwiczenia, które można wykonywać w domu, aby wzmocnić mięśnie pleców i brzucha.

 1. Plank
  Plank to jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń na wzmocnienie mięśni brzucha oraz dolnej części pleców. Polega on na podtrzymywaniu pozycji deski przez określony czas. Aby wykonać to ćwiczenie, należy położyć się na brzuchu, nałożyć przedramiona na podłogę tak, aby łokcie były ustawione dokładnie pod barkami, następnie unieść ciało do pozycji, w której ciało tworzy linię prosta od głowy do pięt i utrzymać tę pozycję przez określony czas.

 2. Przysiady sumo
  Przysiady sumo to popularne ćwiczenie, które wzmocni mięśnie nóg, pośladków i dolnej części pleców. Stojąc z rozstawionymi szeroko nogami, trzymając ramiona złożone przed klatką piersiową, opuścić ciało w dół, tak aby uda były równoległe do podłogi, a kolana ustawione dokładnie nad kostkami.

 3. Superman
  Superman to ćwiczenie, które wzmocni mięśnie pleców i mięśnie zad. Polega ono na leżeniu na brzuchu, wyciągnięciu rąk i nóg w przeciwnych kierunkach i nałożeniu ich na podłogę, następnie uniesienie rąk i nóg i utrzymanie tej pozycji przez kilka sekund.

 4. Bicycle crunch
  Bicycle crunch to ćwiczenie, które wzmocni mięśnie brzucha i dolnej części pleców. Leżąc na plecach, unieść nogi i ugiąć je w kolanach w kierunku klatki piersiowej, następnie unosimy tułów i dotykamy lewym łokciem prawego kolana, a potem prawym łokciem lewego kolana.

 5. Mountain climbers
  Mountain climbers to ćwiczenie, które wzmocni mięśnie brzucha i nóg. Z pozycji deski, z ustawieniem ramion pod barkami, przyciągnij jedno kolano do klatki piersiowej, a następnie zamień nogi, tak jakbyś biegł w miejscu.

Podsumowanie
Regularne wykonywanie powyższych ćwiczeń może pomóc wzmocnić mięśnie pleców i brzucha oraz wpłynąć pozytywnie na poprawę zdrowia i samopoczucia. Pamiętaj o wykonywaniu ćwiczeń z kontrolowanym oddechem i nie przeciążaj ciała. Zawsze można wzmocnić mięśnie i poprawić swoje zdrowie, nawet bez sprzętu w domowym zaciszu.

Fitness i treningi
Jak dbać o kombinezony narciarskie?

Kiedy zima zaczyna swoją pokazówkę, a góry wołają nas swoimi szczytami, jednym z najważniejszych sprzętów w naszym arsenale staje się kombinezon narciarski, który należy poddać takim procesom jak pranie (Warszawa). Jest to bowiem nie tylko strój – to nasza zimowa tarcza przed śniegiem, mrozem i wiatrem na stoku. Ale jak …

Fitness i treningi
Damski strój do biegania na każdą porę roku — na co zwrócić uwagę?

Jesteś ogromną fanką biegania, a może dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem? W obu przypadkach powinnaś zadbać o odpowiedni strój, który będzie pasować do pory roku i panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas kompletowania garderoby do biegania latem, jesienią, zimą i wiosną. Strój do …

Fitness i treningi
Tom Tailor – ubrania najwyższej klasy

Tom tailor franczyza stała się niezwykle popularna w ostatnim czasie. To producent, który może pochwalić się wyjątkowo ciekawymi projektami na co dzień. To marka dla wymagających klientów, którzy poszukując czegoś więcej. Tom Tailor – co to jest za marka oraz co warto wiedzieć na jej temat? Jak można określić ubrania …